Měření tuku, svalů i váhy přímo z řemínku – Aura uvádí nový zdravotní doplněk pro Apple Watch

Apple Watch se daly vždy považovat za schopný fitness nástroj, nicméně až s příchodem generace Series 4 se posunul na úroveň, díky níž se z nich stal i produkt pro zdravotní přehled. Za to mohla především integrace pro měření EKG. Od té doby se Apple postupně snaží své chytré hodinky pasovat do role komplexnějšího zdravotního nástroje, čemuž může přispět i nový doplněk od značky Aura.

Ta v průběhu veletrhu se spotřební elektronikou CES, který se aktuálně koná v Las Vegas, představila speciální řemínek, jenž má v sobě zabudované elektrody pro měření váhy, vody, tuku a svalů v těle. Uživatelé tak dostanou možnost si zjistit, jak moc jsou hydratováni, kolik tuků spalují, potažmo svalů budují během cvičení a jak se mění jejich tělesná hmotnost.

Součástí bude i detailní analýza vrchní části těla, výkonu plic nebo změn dechu, což se má kombinovat přímo s daty vycházející ze srdečního pulsu. Nechybí ani podpora HealthKitu a notifikace v případě selhávání srdce, byť se nejedná o žádnou přelomovou novinku. Apple Watch obdobnou možnost nabízí samy o sobě, ale je zajímavé vidět, že i tento prvek je zahrnutý.

Pro majitele Apple Watch je také důležité, že takzvaný Aura Strap bude možné přichytit k hodinkám klasickým způsobem. Mimo jiné si budou moci vybrat z několika barevných provedení. K dispozice bude černá, červená, zelená a šedá. Co se týče materiálu, Aura sází hlavně na tkaný nylon, který je u uživatelů jablečných hodinek poměrně populární.

Po stránce ceny se bavíme o 99 dolarech za jeden kus, což je zhruba 2 300 korun. Prodej ještě není oficiálně spuštěn, ale už je možné si Aura Strap předobjednávat, očekávané doručení je během března letošního roku.

Měření tuku, svalů a hmotnosti z hodinek Apple Watch

Hodinky Apple Watch se neustále vyvíjejí a jejich funkce se vyvíjejí. Jednou z nejoblíbenějších funkcí je možnost měřit tělesný tuk, svaly a hmotnost. Sledováním údajů pomocí hodinek Apple Watch teď lze lépe poznat složení svého těla.

Chce-li člověk začít měřit tělesný tuk, svaly a hmotnost, musí si nejprve do iPhonu stáhnout aplikaci Zdraví. Jakmile má aplikaci Zdraví nainstalovanou, může ji otevřít a v hlavní nabídce vybrat položku Měření těla. Tím získá přístup ke kartě Složení těla, která umožní zadat výšku, pohlaví a věk. Odtud lze pomocí hodinek Apple Watch začít sledovat svůj tělesný tuk, svaly a hmotnost.

K měření tělesného tuku bude aplikace Zdraví používat technologii bioelektrické impedanční analýzy (BIA). Tato technologie využívá nízkoúrovňový elektrický proud, který je vysílán tělem, a poté měří odpor vůči proudu. Tento odpor se pak použije k určení procenta tělesného tuku. Chce-li člověk tuto funkci používat, musí si nasadit hodinky Apple Watch a pak do aplikace Zdraví zadat svou výšku, pohlaví a věk.

Jakmile získá člověk údaje o tělesném tuku, svalové hmotě a hmotnosti, lze pomocí aplikace Zdraví sledovat své pokroky v průběhu času. Aplikace bude sledovat údaje a poskytne grafy a tabulky, které ukazují pokrok v průběhu času. Lze si také nastavit cíle a porovnávat svůj pokrok s těmito cíli.

Hodinky Apple Watch mohou být skvělým nástrojem, který pomůže udržet si přehled o složení těla. Pomocí aplikace Zdraví si lze snadno změřit množství tělesného tuku, svalů a hmotnosti a pak pomocí aplikace sledovat svůj pokrok v čase.

Apple Watch a zdraví srdce

Hodinky Apple Watch způsobily ve světě technologií vlnu popularity, ale jejich potenciál pro zlepšení zdraví srdce byl přehlížen. Hodinky Apple Watch mají řadu funkcí, které mohou pomoci sledovat zdraví srdce, včetně aplikace EKG, sledování srdečního tepu a sledování aktivity.

Aplikace EKG je jednou z nejzajímavějších funkcí hodinek Apple Watch. Umožňuje pořizovat elektrokardiogram (EKG) přímo ze zápěstí. Aplikace používá elektrody na zadní straně hodinek a konečky prstů k měření srdečního rytmu.

Aplikace pak údaje zaznamená a poskytne vizuální zobrazení srdečního rytmu. Tyto údaje lze použít k odhalení nepravidelností a umožňují podniknout kroky ke zlepšení zdraví srdce.

Další funkcí hodinek Apple Watch je schopnost sledovat srdeční tep. K tomu slouží optické senzory, které měří množství krve, jež protéká zápěstím. Hodinky Apple Watch pak mohou v reálném čase poskytnout zpětnou vazbu o tepové frekvenci a upozornit, pokud je tepová frekvence příliš vysoká nebo příliš nízká.

Hodinky Apple Watch nabízejí také sledování aktivity. Tato funkce umožňuje sledovat úroveň denní aktivity a nastavit si cíle aktivity. Hodinky pak mohou poskytovat personalizovanou zpětnou vazbu o vaší aktivitě a dokonce připomínat, aby zůstal člověk aktivní.

Hodinky Apple Watch jsou také schopné poskytovat oznámení týkající se zdraví. Tato oznámení mohou zahrnovat připomenutí, že si má vzít léky, upozornění na vysokou nebo nízkou tepovou frekvenci a další.

Celkově jsou hodinky Apple Watch cenným nástrojem, který pomůže sledovat a zlepšovat zdraví srdce. Díky aplikaci EKG, monitorování srdečního tepu, sledování aktivity a zdravotním upozorněním hodinky Apple Watch pomohou udržet si přehled o zdraví srdce.

Výhody a nevýhody hodinek apple watch

Hodinky Apple Watch jsou jednou z nejoblíbenějších nositelných technologií na trhu. Má mnoho funkcí a výhod, ale používání tohoto zařízení má i některé potenciální nevýhody. Zde jsou výhody a nevýhody hodinek Apple Watch, aby se mohl člověk rozhodnout, zda jsou vhodné.

Výhody

  1. Pohodlí – největší výhodou hodinek Apple Watch je jejich pohodlí. Pouhým klepnutím nebo přejetím prstu máte přístup k řadě funkcí, včetně kontroly e-mailu, sledování svých fitness cílů a telefonování a posílání zpráv. Už s sebou nemusíte nosit neskladný telefon – Apple Watch jsou malé a lehké, takže je snadno vezmete kamkoli s sebou.
  2. Přizpůsobení – jednou ze skvělých vlastností hodinek Apple Watch je jejich míra přizpůsobení. Můžete si vybrat z řady ciferníků, řemínků a aplikací, abyste si hodinky přizpůsobili opravdu podle sebe. Jsou také kompatibilní s ostatními zařízeními Apple, takže můžete synchronizovat své fotky, hudbu a další věci.
  3. Zdraví a fitness – Apple Watch jsou skvělým nástrojem pro sledování zdravotních a fitness cílů. Mají řadu senzorů včetně snímače srdečního tepu, které měří aktivitu a poskytují zpětnou vazbu. Můžete si také stáhnout aplikace, které pomohou sledovat stravování a spánkový režim.

Nevýhody

  1. Výdrž baterie – jednou z největších nevýhod hodinek Apple Watch je jejich výdrž baterie. Na jedno nabití vydrží jen den nebo dva, takže je musíte nezapomínat nabíjet každý večer. To může být nepříjemné pro ty, kteří jsou zvyklí nosit tradiční hodinky, které není třeba dobíjet.
  2. Náklady – další potenciální nevýhodou hodinek Apple Watch je jejich cena. Samotné zařízení může být poměrně drahé a pak je třeba započítat náklady na příslušenství a aplikace.
  3. Omezená funkčnost – Apple Watch mají omezené funkce. Nejsou tak výkonné jako běžný chytrý telefon, takže nebudou umět vše, co telefon.

Celkově mají hodinky Apple Watch spoustu výhod, ale jsou tu i některé potenciální nevýhody. Bude člověk muset zvážit všechna pro a proti a rozhodnout se, zda jsou pro něj vhodné.