Měření návštěvnost webových stránek – nejlepší počítadlo
Mít na stránkách parádní počítadlo návštěvnosti webových stránek a vědět tak, kolik lidí se dnes, za měsíc, či celkově podívalo na náš web a ještě k tomu zjistit, kolik jich je zrovna online, to je přeci velice dobré a užitečné.
Mnoho administrátorů webových stránek umisťuje svoje počítadla měření návštěvnosti webu tak, aby je mohli číst všichni. Někteří si je však schovávají do kódu své stránky a vidět je mohou pouze oni skrze rozhraní dané služby. Kde takové počítadlo vzít?
Návštěvnost webu
Zjišťování návštěvnosti webu je důležité. Je to jakási odměna tvůrci stránky. To, kolik se na stránku podívá lidí, je důležité nejen pro vnitřní pocit blaha autora, ale samozřejmě to určí i smysl a úspěšnost stránky.
Každý návštěvník webu je úspěch a uvědomit bychom si předem měli, že daný člověk skutečně zavítal na náš web, prohlédl si ho a je pouze na našem úsilí, jak jsme ho na stránce udrželi. Zda webová stránka vypadá děsně a nedá se na ní dívat nebo je krásná a návštěvník se klidně vrátí jen pro to potěšení, že na podobné stránce byl nebo se přímo bude chtít inspirovat.
Měření návštěvnosti webu
Kde ale takové počítadlo měření návštěvnosti webu vzít? Existují jich tisíce a nabídnout nám je může mnoho stránek. Profesionálnější a lepší počítadla měření návštěvnosti webu mohou být i placené.
Snad nejznámějším českým systémem je Toplist.cz, kde si můžeme zdarma nechat vygenerovat vlastní počítadlo a vybrat si z několika možných nabídek zobrazení počítadla, včetně neviditelného kódu, jehož statistiky se dají sledovat v administračním rozhraní této služby.
Toplist.cz navíc nabízí podrobné statistiky příchodů návštěvníků, druh jejich operačního systému, stránky, ze kterých přišly a mnoho dalšího. Navíc jsou statistiky počtu návštěvníků rozděleny na dny, měsíce a podobně. Stačí se registrovat.
Návštěvnost webových stránek
Další službou je například NetAgent.cz, který nabízí další a další statistiky podobně, jako Toplist.cz. Podobně lehké je i jeho využití po znovu bezplatné registraci a vložení kódu na svoje stránky. V případě obou služeb jej vkládáte přímo do zdrojového (HTML) kódu Vaší stránky.
Je-li člověk uživatelem služeb Websnadno.cz, Webgarden.cz, či podobných, je vložení počítadla o to jednodušší po otevření zdrojového kódu při vytváření stránky nebo panelu.