Co nikdy Goethe nenapsal… to je název literární soutěže v Teplicích
Asi nejvíc je s Teplicemi spojován básník Johann Wolfgang von Goethe. Je proto s podivem, že toto kulturní město dosud nemělo svou vlastní literární aktivitu, ať už v podobě soutěže, nebo festivalu, přehlídky či jiné větší akce.
To se změnilo letos v zimě, kdy se mladá autorka Saša rozhodla, že spolu se svými kolegy zorganizuje v Teplicích autorskou literární soutěž.
Kdo soutěž organizuje
Do projektu se ochotně zapojila místní Regionální knihovna (https://www.knihovna-teplice.cz/) a Nadační fond Grácie (http://www.nfgracie.cz/), který v Teplicích reprezentuje dobročinnou aktivitu pomáhající lidem s hendikepem. Hned od začátku má soutěž také podporu od „externího“ člena realizačního týmu, totiž mediálního domu Computer Media (https://www.computermedia.cz/).
Ten sice sídlí až na Hané, ovšem s ústeckým regionem je už nějaký čas spojen skrze místní autorku Evu Musilovou. Computer Media má pro vítěze soutěže připraveny zajímavé a velmi hodnotné ceny. Impulsem pro to, aby se do soutěže zapojil jako jeden z donátorů, bylo, že právě v této době vydává v reedici úspěšnou publikaci Evy Musilové – dvoudílný Kurz tvůrčího psaní.
Mediálním partnerem soutěže jsou zpravodajské weby http://www.zpravy-teplice.cz/ a http://www.zpravy-usti.cz/.
Informace o soutěži
Nová teplická literární soutěž je příznačně nazvána Co nikdy Goethe nenapsal. Určena je autorům od 16 let a zúčastnit se jí může kdokoli odkudkoli, předávání cen proběhne v Teplicích v severních Čechách.
Všichni autoři, jejichž díla budou splňovat uvedené parametry, obdrží osvědčující list.
Vypsány jsou tři okruhy, do nichž se autoři mohou zapojit:
- Co nikdy Goethe nenapsal: báseň; rozsah maximálně 300 slov
- Proč nejsou v knihovně postele? fejeton; rozsah 400–700 slov
- Vlasy pomáhají: povídka; rozsah 400–1000 slov
Soutěž byla zahájena 1. června a končí 31. října 2019. Bližší informace jsou zveřejněny na webu https://ja-pisu.webnode.cz/.
Autoři, kteří by rádi svá díla publikovali, mohou písemně vyjádřit svůj souhlas, a jejich práce pak budou publikovány na zpravodajských webech, které jsou mediálními partnery soutěže, případně v dalších médiích.
Sledujte webovou stránku soutěže
Než soutěž skončí, budou se na soutěžním webu čas od času objevovat různé doplňující informace, zprávy o tom, jak vše probíhá, i nějaké související zajímavosti. Přibude také informace o tom, co organizátoři plánují s „Goethem“ do budoucnosti (chystá se například rozšíření o cizojazyčné téma).
To ale až později. Dnes platí, že soutěž je v plném proudu a že autoři, kteří se také chtějí zapojit, mohou své dílo poslat na adresu co.goethe.nenapsal@gmail.com.
Kontakty:
Zdeněk Balcar, předseda poroty; e-mail: co.goethe.nenapsal@gmail.com
Saša Musilová, manažerka projektu „Co nikdy Goethe nenapsal“; e-mail: co.goethe.nenapsal@gmail.com
TIP: PR – public relations vytváří kladný obraz o společnosti a udržuje její dobré jméno. PR je důležité pro budování vztahů s veřejností a má přímý dopad na obchodní úspěchy.